دانشجويان دانشگاههاي زنجان

محلي براي تبادل اطلاعات دانشجويان زنجان و اخبار دانشگاه

حضور رؤساي ستاد انتخابات استاني چهار كانديداي رياست جمهوري در دانشگاه آزاد زنجان

مدير مركز پژوهش هاي مجمع جوانان استان زنجان گفت: در راستاي تحقق بخشيدن به فرمايشات مقام معظم رهبري جهت مشاركت حداكثري مردم در انتخابات آتي رياست جمهوري، مجمع جوانان استان روز چهارشنبه مورخ 6 خرداد همايشي با حضور رؤساي ستاد انتخابات استاني چهار كانديداي واجد شرايط دوره دهم رياست جمهوري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان برگزار خواهد كرد.

فريد احديان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، اظهار داشت: اين همايش در ساعت 30/15 روز چهارشنبه و با سخنراني آقايان عباس راشاد، مجيد تقي لو، منصور عزتي و دكتر سعداله نصيري به ترتيب از ستادهاي انتخاباتي احمدي نژاد، موسوي ، رضايي و كروبي، برگزار مي شود.

وي يادآور شد: در اين همايش حمايت از كانديداي خاصي مد نظر نيست و فقط براي تبادل نظر صورت مي گيرد. 

احديان در پايان از مسئولين دانشگاه آزاد واحد زنجان به خاطر همكاري شان در برگزاري اين برنامه تشكر نمود.
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم خرداد 1388ساعت 16:55  توسط Mandana  | 

تجلیل از 650 استاد و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

مراسم تجلیل از مقام650 استاد و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به مناسبت گرامیداشت هفته معلم در این واحد دانشگاهی با حضور اساتید، مدرسان و هیات رئیسه در تالار اجتماعات علامه طباطبایی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه زنجان، در اين مراسم دکتر پرتوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی باگرامیداشت یاد استاد شهید مطهری اظهار داشت: مطهری اندیشمندی متعهد به اسلام و انقلاب بود که تاکنون با وجود همه تلاشها افکار و اندیشه های این استاد گرانمایه به خوبی در جامعه شناخته نشده است.

وی در تشریح اقدامات و فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: کسانی که در این دانشگاه خدمت می کنند بهتر است در جریان فعالیت های دانشگاه قرار گیرند. دانشگاه آزاد اسلامی از پدیده های پر ثمر و سودمند انقلاب اسلامی است که در سال 61 با حمایت امام(ره) پایه گذاری شد و این در حالی بود که امکانات و منابع دولتی پاسخگوی نیازهای آموزش عالی کشورنبود.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروزه شاخص های آموزشی و پژوهشی دانشگاه به نحو مطلوبی پیشرفت کرده است و پویایی در همه عرصه ها به وضوح در این دانشگاه نمایان است.

پرتوی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور در حال حاضر یک میلیون و 500 هزار دانشجو و دو میلیون و 500 هزار نفر فارغ التحصیل دارد. سوال اساسی این است که اگر دانشگاه آزاد اسلامی نبود این چهار میلیون نفر که از نعمت آموزش عالی محروم می شدند چه روزگاری داشتند؟

استاد علوم سیاسی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سایه نیروهای توانمند و خلاق خویش تا به امروز در عرصه های داخلی و بین المللی خوش درخشیده است.

پرتوی به موفقیتهای واحد زنجان اشاره کرد و گفت: طی 3 سال گذشته بیش از 40 رشته جدید تاسیس شده است و تاسیس 23 رشته تحصیلی جدید نیز در دست اقدام است.

وی اظهار داشت: مهر ماه سال گذشته 30 هزار متر مربع فضای آموزشی با حضور دکتر جاسبی افتتاح و به بهربرداری رسید و 30 هزار مترمربع نیز در مهرماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: چاپ 600 مقاله علمی و ISI از فعالیتهای پژوهشی واحد زنجان است و برای دستیابی به استاندارد های پژوهشی طی 3 ماه گذشته بیش از 5 میلیارد ریال امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی جهت تجهیز و توسعه آزمایشگاه ها و کارگاه ها خریداری شده است.

گفتني است در پایان این جلسه از مقام علمی، پژوهشی و فرهنگی دکتر جبار علی ذاکری، دکتر حبیب اله کمالی، لیلا دولتیاری، دکتر علیرضا کاظمی زاده، دکتر رسولی، دکتر فاطمه علی پناهی، دکتر رضا شاپوری، دکتر تورج عقدایی، دکتر مجتبی صلوتی و صمد حنیفی به عنوان اساتید برتر و منتخب در حوزه های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و علمی با اهدای لوح و هدیه تجلیل به عمل آمد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 11:50  توسط Mandana  | 

دانشگاه آزاد زنجان مقام اول يازدهمين همايش ساليانه مسابقات بتن ايران را كسب كرد

رئيس دانشكده فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان خبر داد: تيم 5 نفره دانشجوئي بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان مقام اول يازدهمين همايش ساليانه مسابقات بتن ايران را كسب كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، زينعلي با بيان اينكه مسابقات ملي بتن ايران با حضور دانشگاهها و موسسات وابسته به آموزش عالي كشور برگزارمي شود، گفت: در اين دوره از مسابقات تيم بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان توانست مقام اول در مسابقه استوانه بتني بخش سازه اي يازدهمين همايش ساليانه موسسه بين المللي ACI را به دست آورد.

وي ادامه داد: همايش اين دوره از مسابقات با حضور و نظارت مركز تحقيقات بتن، بنيادبتن ايران، مركز تحقيقات ساختمان و مسكن و وزارت مسكن و شهرسازي برگزار گرديد.

زينعلي اعضاي تيم دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان را آقايان مهرداد نوارچي، محمدهاشمي، مهدي عباسي، نويد اميرپاشائي و فرشيد نوري عنوان كرد.
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم اردیبهشت 1388ساعت 18:38  توسط Mandana  | 

آغاز توزيع كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي

توزيع كارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي از 14 ارديبهشت ماه آغاز مي شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، توزيع كارت ها تا پايان روز 15 ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت و روز 16 ارديبهشت نيز براي متأخرين و رفع نقايص احتمالي در نظر گرفته شده است.

لازم به ذكر است، داوطلبان بايد اصل كارت اعتباري ثبت نام و شناسنامه و يا مدرك شناسايي عكس دار خود را به هنگام تحويل كارت ورود به جلسه همراه داشته باشند. همچنين، زمان بندي توزيع كارت ها، صبح ها از ساعت 7 الي 12 و بعد ازظهر ها از ساعت 14 الي 19 ، در محل دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان مي باشد.
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388ساعت 14:40  توسط Mandana  | 

همايش سياست خارجي در دانشگاه آزاد زنجان برگزار مي شود

مدير امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان گفت: همايش سياست خارجي ويژه دانشجويان و هيأت علمي دانشگاه‌هاي سراسر كشور 10 خرداد ماه سال جاري برگزار مي‌شود.

فرشيد جعفري در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، درباره محورهاي همايش اظهار كرد: سياست خارجي ايران و ساختار بين المللي فرهنگ، مباني و مولفه‌هاي شكل دهنده سياست خارجي، منافع ملي در قانون اساسي و جايگاه ساختار تصميم گيري، ازمولفه‌هاي اصلي اين همايش در خصوص مباني نظري سياست خارجي مي باشد.

وي تاثير جهاني شدن بر سياست خارجي، بحران اقتصاد جهاني اخير، سياست خارجي ايران در ارتباط با جنبش‌هاي رهايي بخش و سازمان‌هاي بين المللي، بحران عراق و غزه را از ديگر محورهاي همايش دانست.

جعفري خاطرنشان كرد: مقالات بايد در 10 صفحه تايپ شده تا 31 ارديبهشت ماه سال جاري به نشاني دبيرخانه همايش واقع در دانشگاه آزاد زنجان، معاونت پژوهشي ارسال شود.

وي تاكيد كرد: مقالات ارسالي به همايش نبايد در همايش‌هاي علمي ديگر ارائه شده باشد
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم اردیبهشت 1388ساعت 12:41  توسط Mandana  | 

پذیرش مقاله عضوهیات علمی دانشگاه آزاد واحدزنجان درکنگره بی المللی کشورروسیه


مقاله دکترعلیرضاکاظمی زاده عضوهیات علمی ومدیرگروه شیمی دانشگاه آزاداسلامی واحدزنجان

 درکنگره بین المللی MCR2009که درکشورروسیه برگزارخواهدشدارائه میگردد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحدزنجان،کنگره بین المللی MCR2009ازتاریخ24لغیت

28ماه may  برگزارمی شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم اردیبهشت 1388ساعت 18:34  توسط Mandana  | 

دبير كانون علمي فرهنگي ايثار دانشگاه آزاد واحد زنجان:گسترش فرهنگ اهدا اعضا پس از مرگ مغزي، از اهداف

دبير كانون علمي فرهنگي ايثار دانشگاه آزاد واحد زنجان گفت: گسترش فرهنگ اهدا اعضا پس از مرگ مغزي در سطح استان از اهداف كانون ايثار است.

آمنه مهديون در گفت و گو با خبرنگار خبر گزاري ايران ايسنا (منطقه زنجان)، به زمان شروع فعاليت اين كانون اشاره نمود و اظهار كرد: اين كانون در سال 82 با نام "راه ماندگار" و با هدف فرهنگ سازي براي اهدا اعضا پس از مرگ مغزي فعاليت خود را آغاز كرد.

وي با اشاره به اينكه فرهنگ ايثار تنها منحصر به دوران جنگ نيست خاطر نشان كرد: اين وا‍‍ژه در همه عرصه هاي زندگي قابل درك است وما تمام تلاشمان را مي كنيم كه اين فرهنگ را در جامعه تسري دهيم. به همين علت اين كانون با نام كانون ايثار به فعاليت خود ادامه مي دهد.

مهديون تصريح كرد:در اين كانون تمام مسايل شرعي ،عرفي و فقه در خصوص اهدا اعضا براي افراد علاقمند توضيح داده مي شود و افراد پس از پر كردن وصيت نامه اي در خصوص اهدا عضو پس از مرگ مغزي، كارت خود را دريافت مي كنند.

وي بيان داشت: اعضاي قابل اهدا كه در اين كارت ذكر مي شوند شامل قلب، ريه ها، كبد، روده ها، لوزالمعده، كليه ها ونسوج است.

مهديون افزود: بنابر اطلاعات موجود، علاوه بر عضوها، اكثر مردم مي توانند بافت نيز اهدا نمابند؛ چراكه بر خلاف عضو، بافت مي تواند تا 24 ساعت بعد از مرگ فرد اهدا شود و حتي مي توان آن را براي مدتهاي طولاني نگهداري نمود.

وي خاطر نشان كرد: افراد مي توانند جهت دريافت كارت اهدا اعضا پس از مرگ مغزي، به دفتر نهاد رهبري در دانشگاه آزاد و يا سايت رسمي اهدا اعضا به آدرس www.iran_ehda.com مراجعه نمايند.
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 16:45  توسط Mandana  | 

رئيس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان: توسعه تحصيلات تكميلي از اهداف اين دانشكده ا

رئيس دانشكده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: توسعه رشته‌هاي كارشناسي و تحصيلات تكميلي از اهداف دانشكده علوم انساني است.

تورج عقدايي در گفتگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، بيان داشت: در حال حاضر در دانشكده علوم انساني واحد زنجان، 5 هزار دانشجو مقطع كارشناسي در 8 رشته و 800 دانشجو مقطع كارشناسي ارشد در 6 رشته مشغول به تحصيل هستند.

وي افزود: براساس اعلام وزارت علوم، تعداد پذيرش دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد درسال جديد 20 درصد افزايش خواهد داشت. همچنين اين دانشكده درصدد تاسيس رشته ادبيات فارسي در مقطع دكتري است.

عقدايي با بيان اينكه دانشكده علوم انساني دانشكده‌اي جديدالتاسيس است، بيان داشت: دانشكده علوم انساني در مهر ماه سال 87 در سايت امام تاسيس شد كه با توجه به توسعه يافتگي چشم گير، فضاي آموزشي مناسبي در اختيار دانشجويان قرار گرفته است.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي فرهنگي دانشكده علوم انساني ابراز كرد: برگزاري نماز جماعت، بازديدهاي فرهنگي، سفرهاي زيارتي و شركت در مسابقات فرهنگي از جمله فعاليت‌هاي دانشكده علوم انساني در حوزه فرهنگي است كه در حالت كلي مسائل فرهنگي دانشكده، تابع شرايطي است كه در كل آن اتفاق مي افتد.

رئيس دانشكده علوم انساني، تاليف و انتشار كتاب و ارسال مقالات پژوهشي به مجلات علمي- پژوهشي را از فعاليت‌هاي پژوهشي دانشگاه دانست و گفت: با آماده سازي سالن آمفي تئاتر دانشكده علوم، برنامه‌هاي سخنراني و جلسات نقد ادبي در دانشكده برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينكه در حال حاضر 280 استاد در دانشكده علوم انساني تدريس مي كنند، يادآور شد: هر هفته كميته‌اي جهت بررسي درخواست‌ها براي جذب هيأت علمي تشكيل مي شود كه از بين آنها با دانشجويان مقطع دكتري و يا داراي مدرك P.H.D قرارداد بسته مي شود.

عقدايي با اشاره به مشكلات دانشگاه اظهار داشت: بزرگترين مشكل دانشكده علوم انساني مسئله رفت و آمد دانشجويان مي باشد كه در حال حاضر با وجود وسايل نقليه چون تاكسي و ميني بوس، نسبت به سال گذشته اين مشكل تا حدودي بهبود يافته است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم فروردین 1388ساعت 11:48  توسط Mandana  | 

پذیرش مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان درکنفرانس بین المللی انرژی اتمی اتریش

مقاله دکتر مجتبی صلوتی مدرس فیزیک و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاداسلامی واحد واحد زنجان در کنفرانس بین المللی انرژی اتمی اتریش پذيرفته شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، اين كنفرانس از تاریخ 27 تا 29 آوریل سالجاری میلادی در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین پايتخت کشور اتریش برگزار خواهد شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم فروردین 1388ساعت 16:39  توسط Mandana  | 

مزدوجين دانشجويي به مشهد مقدس اعزام مي شوند

مسئول واحد خواهران دفتر نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: كاروان مزدوجين دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان، امروز از تهران به مشهد مقدس اعزام مي شوند.

آمنه مهديون در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، عنوان نمود: هر ساله در دانشگاه آزاد اسلامي به منظور ترويج فرهنگ سازي ازدواج بهنگام، آسان، آگاهانه و پايدار در جامعه، مراسم ازدواج دانشجويي برگزار مي‌شود.

وي افزود: در سال 87 نيز بيش از 400 زوج دانشجو از دانشگاه‌هاي آزاد استان زنجان (واحدهاي زنجان، ابهر، خرمدره) در اين مراسم باشكوه شركت كردند.

مهديون تصريح كرد: در اين مراسم هدايايي از طرف مقام معظم رهبري به نيمي از زوج‌ها يك عدد سكه بهار آزادي و به نيمي ديگر از زوجها، سفر مشهد مقدس از طرف دولت در قالب حمايت از زوج‌هاي دانشجو پرداخت شده است.

وي با اشاره به اعزام كاروان‌ مزدوجين دانشجويي زنجان بيان داشت: مزدوجين دانشجويي در قالب سفرهاي زيارتي و در قالب كاروان‌هاي استاني به مشهد مقدس اعزام و در طول 3 روز حضور در كنار بارگاه ملكوتي امام رضا (ع)، از برنامه‌هاي مختلف‌ آموزشي و فرهنگي بهره مند مي شوند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم فروردین 1388ساعت 14:46  توسط Mandana  | 

نمايشگاه عملكرد 30 ساله دانشگاه آزاد ارديبهشت ماه سال آينده برگزارمي شود

عضو ستاد پژوهش نمايشگاه عملكرد 30 ساله دانشگاه آزاد اسلامي گفت: نمايشگاه بزرگ عملكرد 30 ساله كليه واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي ارديبهشت ماه سال آينده با هدف معرفي فعاليت هاي اين دانشگاه برگزار مي‌شود.

بهرام كيميا قلم در بازدید از غرفه جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایسنای منطقه زنجان در نمایشگاه دستاوردهای سی ساله انقلاب اسلامی (سیمرغ) ، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي طي 30 سال اخير ، عملكرد مفيد و مثبتي داشته و خلاءهاي موجود را با نيروهاي جوان و توانمند كامل نموده است.

وي افزود: متاسفانه احساس مي شود كه تا حدي جايگاه دانشگاه آزاد و خروجي‌هاي آن براي همگان مشخص و واضح نيست كه يكي از اهداف اين نمايشگاه ، ارائه اقدامات مثبت دانشگاه مي باشد.

معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين تصريح نمود: دانشگاه آزاد اسلامي بزرگترين دانشگاه حضوري با 300 واحد دانشگاهي به شمار مي رود كه در دنيا مطرح مي باشد به همين دليل در صدديم عملكرد واحدها را در اين نمايشگاه عرضه كنيم.

عضو ستاد پژوهش نمايشگاه عملكرد 30 ساله دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: فعاليت هاي پژوهشي و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي با شركت در نمايشگاه 30 ساله سازمان‌هاي دولتي به نمايش گذاشته شد تا با كسب تجربه در اين نمايشگاه ، خود را براي حضور قوي تر در نمايشگاه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي آماده نماييم و ابعاد تازه تري از فعاليت هاي پژوهشي و تحقيقاتي دانشگاه را در اين نمايشگاه در معرض نمايش قرار دهيم.

كيميا قلم ابراز داشت: دانشگاه آزاد با چند ميليون فارغ التحصيل و دانشجوي در حال تحصيل ، پتانسيل‌هاي موجود را به بالفعل تبديل نمود.

وي ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي با تاسيس واحدهاي بين المللي ، خروجي‌هاي هدفمند و مطلوبي را به جامعه ارائه نموده و به عنوان فرزند انقلاب بايد ارزش و بهاي لازم به فعاليت هاي آن داده شود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 17:36  توسط Mandana  | 

راه اندازی 7 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد واحد زنجان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان از تصویب و راه اندازی 7 رشته تحصیلی جدید در مقاطع کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، دکتر اصغر پرتوي ابراز داشت: با پیگیری های انجام گرفته و تصویب شورای گسترش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری رشته های کارشناسی ارشد عمران گرایش راه و ترابری ، کارشناسی رشته های مدیریت بیمه ، مدیریت بانکی ، زیست گیاهی ، ژنتیک و کاردانی رشته های نقشه برداری ، مکانیک گرایش تهویه در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان راه اندازی شده و دانشجو پذیرش خواهد کرد.

گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در حال حاضر دارای 107 رشته تحصیلی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی می باشد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم بهمن 1387ساعت 17:27  توسط Mandana  | 

با حضور دكتر جاسبي؛ مجتمع امام خميني (ره) دانشگاه‌ آزاد زنجان افتتاح شد

مجتمع امام خميني (ره) دانشگاه‌ آزاد زنجان افتتاح شد

مجتمع دانشگاهي امام خميني (ره) دانشگاه‌ آزاد اسلامي واحد زنجان صبح امروز با حضور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ، نمايندگان مردم زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولين محلي افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، دكتر عبداله جاسبي در حاشيه اين برنامه در جمع خبرنگاران گفت: در بهمن ماه سالجاري اعضاي هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي واحدهاي زنجان ، اردبيل و آذربايجان غربي توسط هيئت موسس دانشگاه مشخص مي‌گردد.

وي اظهار داشت: 3 واحد درسي كارآفريني به صورت اختياري جهت ايجاد زمينه اشتغال براي فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان ايجاد گرديده كه در سالجاري اجرايي مي گردد.

شايان ذكر است ، مجتمع دانشگاهي امام خميني (ره) در زميني به مساحت 40 هكتار شامل 22 دانشكده ، ساختمان‌هاي خوابگاهي ، مجتمع فرهنگي ، سايت علامه ، مجموعه فرهنگي - ورزشي سماء و مجتمع خوابگاهي حضرت معصومه (س) است.

مجتمع امام خميني (ره) دانشگاه‌ آزاد زنجان افتتاح شد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387ساعت 17:8  توسط Mandana  | 

دكتر جاسبي: تا 20 سال ديگر وجود دانشگاه‌هاي دولتي تنها جنبه سمبوليك خواهد داشت!

200 جلد كتاب در زمينه تاريخ دانشگاه ‌آزاد در حال تاليف مي‌باشد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: در حال حاضر حركت دنيا به گونه‌اي است كه تعداد دانشگاه‌هاي غيردولتي از دولتي پيشي گرفته و هر روز در حال افزايش مي باشد و با اين روند تا 20 سال آينده وجود دانشگاه‌هاي دولتي تنها جنبه سمبوليك خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، دكتر عبداله جاسبي صبح پنجشنبه در زنجان اظهار داشت: نهال كوچكي كه در سال 61 كاشته شد اكنون به درخت تنومندي تبديل شده است كه متعلق به خانواده دانشگاه آزاد اسلامي مي‌باشد و آنان بايد با خوب درس خواندن از آرمان‌هاي آن دفاع نموده و آن را به تمام دنيا بشناسانند.

وي تصريح نمود: دانشگاه آزاد اسلامي بايد ارتباط خود را با ساير دانشگاه‌هاي خارجي افزايش دهد تا به معتبرترين دانشگاه حضوري جهان تبديل شود.

اين مقام مسئول ابراز داشت: دانشگاه آزاد اسلامي بخشي از تاريخ انقلاب محسوب مي‌شود و به همين خاطر 200 جلد كتاب در زمينه تاريخ دانشگاه ‌آزاد اسلامي و واحدهاي تابعه در حال تاليف مي‌باشد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: رقابت در عرصه آموزش عالي كشور بسيار نفس گير مي‌باشد ، در اين رقابت‌ سنگين آنهايي كه در مقوله بهبود كيفيت تلاش مي نمايند ، برنده هستند.

جاسبي افزود: بايد ميزان مقالات ISI دانشگاه آزاد از 300 به 700 مقاله افزايش يابد ، چرا كه با اين تعداد دانشجو انتظار بيشتري از دانشگاه آزاد اسلامي مي رود.

وي با اشاره به دوستي‌ها و دشمني‌هاي افراد در قبال تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي ، گفت: امروز به آينده روشن فرا روي اميدوار بوده و وارد فاز افزايش سطح كيفي در ارائه خدمات به دانشجويان شده ايم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه از 450 هزار داوطلب شركت كننده در آزمون سراسري تنها 50 هزار نفر پذيرش مي‌شوند ، افزود: اين آمار نشان مي دهد كه هنوز كار براي توسعه آموزش عالي در كشور وجود دارد.

وي ابراز داشت: توسعه آموزش عالي موجب آباداني شهرها ، متوقف شدن روند مهاجرت ، كاهش تخلفات و بزهكاري‌ها مي گردد.

جاسبي با بيان اينكه تعداد دانشجويان فوق ليسانس در دانشگاه‌هاي آزاد از مرز 150 هزار نفر و در دكتراي تخصصي از مرز 18 هزار نفر گذشته است ، بيان داشت: بايد تا سال 1391 ساليانه 5 هزار عضو هيئت علمي جذب دانشگاه‌ آزاد شوند.

وي يادآور شد: با از ميان برداشتن كنكور در سال‌هاي آتي اميدواريم اين مقوله با سرعت بيشتري تحقق يابد ؛ چرا كه زماني شعار "بي سوادي بايد ريشه كن شود" ، مد نظر بود اما امروز عدم حضور در مراكز آموزش عالي به عنوان بي سوادي محسوب مي‌شود.

اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه در كشورهاي آمريكا و كانادا به ازاي هر 100 هزار نفر جمعيت 6 هزار دانشجو وجود دارد ، ادامه داد: در ايران در مقابل هر 100 هزار نفر جمعيت تنها 3 هزار جمعيت دانشجويي وجود دارد و هنوز تا رسيدن به كشورهاي توسعه يافته در اين زمينه فاصله زيادي وجود دارد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: حركت جمهوري اسلامي در تاسيس دانشگاه آزاد به موقع و در زمان مناسب بود كه اين امر موجب شد تا از دنياي علم عقب نمانيم.

جاسبي بيان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي با 5/2 ميليون نفر فارغ التحصيل ، يك ميليون 400 هزار دانشجو در 300 واحد و مركز دانشگاهي و با وجود 600 مدرسه سماء وابسته به اين دانشگاه با 50 هزار دانش آموز ، 50 مركز پژوهشي و تحقيقاتي در 14 ميليون متر مربع فضاي آموزشي ، 25 هزار عضو هيئت علمي و هزاران درمانگاه ، كتابخانه و سايت ، بزرگترين دانشگاه حضوري جهان محسوب مي‌شود.

دبير مجمع نمايندگان استان زنجان نيز گفت: آنهايي كه توانسته‌اند دانشگاهي با اساتيد مجرب و آزمايشگاه‌هايي مجهز احداث نمايند ، مي دانند كه دكتر جاسبي چه خدمت بزرگي در عرصه علمي به كشور نموده است. وي فردي مي باشد كه عمر خود را عاشقانه براي خدمت به علم طي نموده است.

دكتر سعداله نصيري با اشاره به پروژه‌هاي افتتاح شده در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان ، افزود: اميدواريم قدم‌هاي بعدي با شتاب بيشتري جهت توسعه علمي شهر زنجان برداشته شود.

وي تصريح نمود: وجود يك ميليون و 400 هزار دانشجو در دانشگاه‌ آزاد اسلامي نشان مي دهد كه چه خدمت بزرگي توسط اين دانشگاه به علم صورت گرفته است.

نماينده مردم زنجان و طارم در مجلس ابراز داشت: دانشگاه آزاد تنها دانشگاهي است كه بدون استفاده از بودجه دولتي و با اجرايي نمودن اصل 44 قانون اساسي افق روشني را براي آينده كشور ترسيم نموده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان نيز گفت: پروژه‌هاي افتتاح شده مديون همكاري همه همكاران و دانشجويان مي باشد.

دكتر اصغر پرتوي افزود: امروز بيش از 70 هزار متر مربع فضاي آموزشي ، پژوهشي ، رفاهي و فرهنگي كلنگ زني و يا به بهره برداري رسيد.

وي ابراز داشت: در حال حاضر 14 هزار دانشجو در 4 دانشكده در بيش از 90 رشته در اين دانشگاه در حال تحصيل مي‌باشند كه انتظار داريم با توجه به افزايش امتياز دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان طبق ارزيابي سازمان مربوطه ، اين دانشگاه به دانشگاه جامع ارتقاء يابد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي زنجان گفت: اميدواريم با حمايت مسئولين و با عنايت خداوند ، واحد علوم و تحقيقات دانشگاه ‌آزاد اسلامي واحد زنجان تاسيس گردد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387ساعت 16:10  توسط Mandana  | 

ثبت نام آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد آغاز شده است

ثبت نام آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي، از 15 مهر ماه سال جاري آغاز گرديده و تا هفته بعد ادامه خواهد داشت.

محسن كاوندي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، اظهار داشت: داوطلبان مي توانند جهت ثبت نام در اين دوره به سايت اينترنتي دانشگاه به نشاني www.azmoon.net مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمايند.

مديركل آموزش دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در اين دوره در رشته‌هاي تربيت معلم زبان و ادبيات فارسي، آموزش ديني و عربي، آموزش و پرورش ابتدايي، علمي كاربردي حسابداري، آموزش علوم تجربي، مهندسي تكنولوژي معماري، مهندسي تكنولوژي عمران، مهندسي تكنولوژي نرم افزار كامپيوتر و مهندسي تكنولوژي متالوژي در گرايش ذوب و فلزات دانشجو مي پذيرد.

وي از اعلام اسامي پذيرفته شدگان تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد اين دانشگاه خبر داد و افزود: پذيرفته شدگان اين دوره بايد روزهاي 22 و 23 مهر ماه سال جاري نسبت به ثبت نام خود در دانشگاه اقدام نمايند
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر 1387ساعت 12:13  توسط Mandana  | 

تاسيس سه رشته جديد فني و مهندسي در دانشگاه آزاد زنجان

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: سه رشته جديد فني و مهندسي در داتشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان تاسيس شده است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، دكتر اصغر پرتوي اظهار داشت: در راستاي اهداف آموزشي و پژوهشي دانشگاه و توجه به نيازهاي جامعه و ايجاد بسترهاي مناسب براي توسعه رشته‌هاي فني ، همچنين پيگيري صورت گرفته ، رشته‌هاي مهندسي عمران - سازه و مهندسي تكنولوژي متالوژي - ذوب فلزات در مقطع كارشناسي و كارداني برق به مجموع رشته‌هاي واحد زنجان افزوده شده است.

پرتوي گفت: با افزوده شدن رشته‌هاي جديد طي 2 سال گذشته 30 رشته جديد در مقاطع كارشناسي ارشد ، كارشناسي و كارداني به مجموع رشته هاي دانشگاه‌ آزاد اسلامي واحد زنجان افزوده شده است.

شايان ذكر است ، در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان داراي 77 رشته تحصيلي مي باشد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور 1387ساعت 15:41  توسط Mandana  | 

رشته كارشناسي ارشد عمران در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان تصويب شد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان از تصويب رشته كارشناسي ارشد عمران – راه وترابري از سوي شوراي گسترش وزارت علوم و تحقيقات و فناوري براي واحد زنجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، دكتر اصغر پرتوي با اعلام اين خبر افزود: با تصويب شوراي گسترش در خصوص رشته كارشناسي ارشد عمران – راه و ترابري ، دانشگاه آزاد اسلامي زنجان نسبت به پذيرش دانشجو از سال آينده از طريق آزمون سراسري در رشته مذكور اقدام خواهد كرد.

وي يادآور شد: با تصويب رشته جديد ، مجموع رشته هاي كارشناسي ارشد واحد زنجان به 12 رشته افزايش پيدا كرده است.

گفتني است دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان داراي 12 هزار دانشجو در مقطع كارداني ، كارشناسي و كارشناسي ارشد مي باشد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم شهریور 1387ساعت 14:14  توسط Mandana  | 

چهاردهمين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم در دانشگاه آزاد زنجان برگزار شد

چهاردهمين دوره مسابقات و نهمين دوره جشنواره حفظ و قرائت قرآن كريم به مدت 2 روز با حضور اساتيد و دانشجويان واحدهاي منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامي به ميزباني واحد زنجان در مسجد مهديه و تالار علامه طباطبائي اين دانشگاه برگزار گرديد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، مسئول برگزاري مسابقات گفت: چهاردهمين دوره مسابقات و نهمين جشنواره حفظ و قرائت قرآن كريم به ميزباني واحد زنجان با حضور 200 نفر از قاريان و حافظان قرآن كريم ، در قالب 55 نفر از حافظان قرآن كريم و 145 نفر از قاريان برگزار گرديد.

محسن كاوندي اضافه كرد: در اين دوره از مسابقات 14 واحد دانشگاهي از شهرهاي تبريز ، زنجان ، اردبيل ، اروميه ، مهاباد ، ابهر ، مراغه ، خوي ، شبستر ، مرند ، بناب ، اهر ، مشكين شهر و هشترود حضور داشتند و حضور قاري و داور بين المللي قرآن كريم استاد حاج احمد ابوالقاسمي از ويژگيهاي اين دوره بود.

وي ابراز نمود: منتخبين اين دوره از مسابقات به مرحله نهايي كشوري راه خواهند يافت كه زمان ، مكان و چگونگي برگزاري مسابقات از سوي سازمان مركزي اعلام مي شود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم شهریور 1387ساعت 18:13  توسط Mandana  | 

كارت ورود به جلسه آزمون كارداني پيوسته دانشگاه آزاد از روز سه شنبه توزيع مي شود

مدير كل آموزش دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: كارت ورود به جلسه آزمون كارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي زنجان طي روزهاي 5 و 6 شهريور در دو نوبت صبح و عصر توزيع مي گردد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، محسن كاوندي، اظهار داشت: كارت ورود به جلسه آزمون طي روزهاي ذكر شده از ساعت 8 صبح الي 13 و از ساعت 14 الي 19 به داوطلبان آزمون با ارائه شناسنامه عكسدار يا كارت ملي و همچنين برگ اعتباري آزمون تحويل خواهد شد.

وي ادامه داد: آزمون كارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي زنجان همزمان با سراسر كشور روز جمعه 8 شهريور ماه در نوبت صبح برگزار مي گردد.

مدير كل آموزش دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: حدود 1500 داوطلب در آزمون روز جمعه در واحد زنجان براي ورود به دوره كارداني رقابت خواهند كرد.
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1387ساعت 13:12  توسط Mandana  | 

اگر حادثه غيرمترقبه‌اي رخ ندهد ، دانشگاه آزاد مي تواند به يكي از بهترين دانشگاه‌هاي جهان تبديل گردد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان با بيان اينكه مهم‌ترين بعد انقلاب اسلامي ، بعد فرهنگي آن است ، تاكيد كرد: بر اساس آموزه‌هاي دين اسلام سوادآموزي و رشد اجتماعي ارزش خاصي را داراست و دانشگاه آزاد اسلامي به واقع به اين امر مهم و خطير به خوبي پرداخته ، طوري كه شاهديم به كيفيت آموزشي در آن هر روز افزوده مي‌شود ، كه اگر حادثه غيرمترقبه‌اي رخ ندهد مي‌تواند به يكي از بهترين دانشگاه‌هاي جهان تبديل گردد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، دكتر اصغر پرتوي ، در جريان بازديد از دفتر ايسناي منطقه زنجان به تأثيراتي كه مجموعه دانشگاه آزاد از بدو تأسيس تا به امروز داشته اشاره كرد و گفت: در دوره اي كه دانشگاه آزاد تأسيس شد در حدود 2 ميليون نفر متقاضي ورود به دانشگاه وجود داشت در حالي كه ظرفيت پذيرش دانشگاه‌هاي كشور در حدود 165000 نفر بود و اين خود نشان مي دهد كه احساس نياز به وجود مؤسسات آموزش عالي چقدر زياد بوده است.

وي يكي از وظايف اصلي جامعه را پاسخ‌گويي مثبت به نيازها دانست و افزود: اكنون پس از 25 سال از تأسيس اين دانشگاه ، دو ميليون و چهارصد هزار نفر از اين دانشگاه فارغ‌التحصيل شده و يك ميليون و 300 هزار نفر دانشجو در آن تحصيل مي‌كنند و اين نشان مي‌دهد كه دانشگاه آزاد حقيقتاً در امر آموزش عالي موفق بوده است.

پرتوي تصريح كرد: البته نمي‌توان پايين بودن كيفيت در بعضي از مقاطع را كتمان كرد و از سويي ديگر نبايد همه تأثيرات مثبت اين دانشگاه را زير سؤال برد ، ولي نبايد فراموش كنيم كه اگر فقط 50 درصد كيفيت آموزشي اين دانشجويان در حد عالي باشد دانشگاه آزاد توانسته در حدود 2 ميليون نفر تحصيلكرده خوب و متخصص را به جامعه تحويل دهد.

وي يادآور شد: دانشگاه آزاد اين خدمات را طوري ارائه داده كه هيچ نيازي به بودجه و درآمدهاي عمومي دولت نداشته و صرفاً از امكانات معطل مانده جامعه و به علاوه مبلغي كه مشتاقان به تحصيل ارائه داده‌اند موفق به انجام چنين كار شگرف و بزرگي شده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان مؤسساتي را كه خدمات آموزشي به جامعه ارائه مي‌كنند را پاكترين نهادها دانست و گفت: دانشگاه‌هاي سراسر جهان از سه حالت خارج نيستند يا دولتي‌اند يعني از بودجه دولت استفاده مي‌كنند يا سهامدار خصوصي دارند و يا مؤسسات عام‌المنفعه‌اي هستند كه متعلق به مردم مي باشند.

پرتوي اظهار داشت: مجموعه دانشگاه آزاد از دولت درخواست كمك بلاعوض نكرده است ، فقط درخواست ايجاد صندوقي را نموده كه دانشجويان از طريق اين صندوق مبالغ شهريه‌هاي خود را از طريق وام دانشجويي تأمين كنند كه آن هم با يك مبلغ بسيار پايين در سال قبل ارائه شد و امسال هم تا كنون مبلغي به دانشگاه ارائه نشده و در پيچ‌ وخم‌هاي اداري گرفتار شده است. از مجلس و دولت درخواست مي‌شود كه نسبت به واريز مبلغ وام به صندوق رفاه دانشجويي سريعاً اقدام كنند تا دانشجويان بيشتر از اين تحت فشار نباشند.

وي گفت: چرا دانشگاه‌هاي كشور نبايد سهمي از دانشجويان جهان را داشته باشند. چرا كشورهايي مانند هند ، مالزي ، ارمنستان و ... بخشي از دانشجويان سراسر جهان را جذب مي كنند و كشور ايران با اين همه امكانات و با سطح بالاي علمي و فرهنگي سهمي در اين زمينه ندارد.

اين مقام مسئول در ادامه به فعاليت‌هاي انجام گرفته دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان اشاره كرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي زنجان شاخه‌اي پربار است كه از سال 1364 تأسيس و از فضاي بسيار كوچكي كه در طبقه دوم سينما قدس قرار داشت ، كار خود را شروع كرده است، ولي هم اكنون در حدود 12000 دانشجو در 80 رشته تحصيلي در حدود 100 هزار متر مربع فضاي آموزشي ، فرهنگي ، ورزشي و ... مشغول به تحصيل مي‌باشند.

وي ادامه داد: سايت امام خميني دانشگاه با فضايي در حدود 40 هكتار كه 30 هزار مترمربع آن در حال بهره‌برداري است نيز به اين مجموعه اضافه خواهد شد و هدف اين است كه اين دانشگاه به يك دانشگاه جامع تبديل گردد.

پرتوي گفت: در فاز اول دانشكده علوم انساني و علوم اجتماعي و در فازهاي بعد به تدريج دانشكده‌هاي فني و مهندسي به سايت جديد منتقل مي‌شوند و به تدريج كليه دانشكده‌ها به سايت منتقل و فضاي مستقر در انصاريه به تحصيلات تكميلي اختصاص داده مي‌شود.

وي اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي در رشته‌هاي فني و مهندسي ، علوم‌ پايه ، مديريت ، حقوق و حسابداري دانشجوي دكتري را به عنوان عضو هيأت علمي مي‌پذيرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان اظهار داشت: از 4 دانشكده مصوب اين دانشگاه 2 دانشكده به بهره‌برداري رسيده و عمده مشكل در توسعه رشته‌ها مشكل كمبود اعضاي هيأت علمي و زمانبر بودن ارتقاي درجه اعضاي هيأت علمي است.

وي دانشگاه آزاد را به صورت مستقيم وابسته به شهريه‌ها دانست و گفت: حدود 3 سال است كه دانشگاه آزاد هيچ درصدي را به مقدار شهريه‌ها متناسب با تورم اضافه نكرده است و اگر اين روند بدين‌گونه ادامه يابد دانشگاه آزاد با مشكلاتي روبه‌رو خواهد شد و مجدانه از مسؤولان درخواست مي‌شود كه يا سطح زندگي مردم را بالا برند كه آن‌ها توان پرداخت شهريه را داشته باشند يا كمكي به دانشجويان شود ؛ زيرا اين حركت خيانت به دانشگاه مي باشد و حيف است كه مجموعه دانشگاه آزاد دچار ركود و عقبگرد شود
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1387ساعت 13:9  توسط Mandana  | 

اجرايي نمودن كرسي هاي نظريه پردازي و برگزاري جلسات نقد و مناظره در بالا بردن توليد علم مؤثر مي باشد

اجرايي نمودن كرسي هاي نظريه پردازي و برگزاري جلسات نقد و مناظره در بالا بردن توليد علم مؤثر مي باشد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان ، اجرايي نمودن كرسي هاي نظريه پردازي و برگزاري جلسات نقد و مناظره را در بالا بردن توليد علم مؤثر دانست و گفت: دانشگاهها بستر رشد و توسعه جوامع هستند و اگر قرار باشد جامعه اي به اهداف توسعه نايل آيد لزوما نيازمند ديد علمي و كارشناسي از سوي اصحاب علم و فن است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ،‌دكتر اصغر پرتوي در اولين كارگاه كـرسي هاي نظـريه پردازي نقـد و مناظره ، دانشگاه آزاد اسلامي را پيشرو در اجراي فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامي مبني بر برگزاري جلسات نقد و مناظره عنوان كرد و آمادگي واحد زنجان را براي برگزاري چنين جلساتي با حضور اصحاب دانش اعلام نمود.

در ادامه معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به تأكيد رهبر معظم انقلاب در جهت بالا بردن توليد علم و نيل به اهداف توسعه كشور، بر لزوم اجرايي نمودن كرسي هاي نظريه پردازي در دانشگاهها تأكيد نمود و اظهار داشت: با تحقق اين هدف بسياري از مشكلات و آسيب هايي كه كشور با آن روبروست مرتفع مي گردد. زيرا با استفاده از ابزارهاي علمي مشكلات چاره انديشي مي شود و روش آزمون و خطا و ديد غيرعلمي از موضوعات و مسائل كشور كمرنگ مي گردد وهدف نهائی از اجرايي كردن كرسي هاي نظريه پردازي بالابردن توليد علم در كشور است.

رهنمای رودپشتی ، هدف ديگر از اجرايي كردن كرسي هاي نظريه پردازي را بالا بردن توليد ثروت در جامعه عنوان كرد و افزود: دانشگاهي كه توان توليد علم به ثروت را نداشته باشد بايد در فلسفه وجودي آن دانشگاه شك داشت. كشورهاي توسعه يافته به سبب علم و تبديل آن به ثروت توانسته اند به قدرتهاي بزرگ در عرصه اقتصاد تبديل شوند و صاحب تكنولوژي برتر جهان گردند.

وي افزود: لازمه حيات ، بالندگي و حركت است در غير اين صورت هر وجودي را نمي توان حيات ناميد . مشاهده مي شود بسياري وجود دارند ولي بود و نبودشان تفاوتي در ايجاد يك موضوع يا مسئله و یا عدم آن ندارد.

معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي در توضيح و تبيين توسعه مراكز تحقيقاتي و رشد در واحدهاي دانشگاهي وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي گفت: تأسيس و راه اندازي مراكز رشد و تحقيقاتي در دانشگاه آزاد اسلامي با هدف و رويكرد خود اتكايي مورد ارزيابي قرار مي گيرد و گسترش اين مراكز با توجه به قابليت ها و توانايي هاي واحدهاي دانشگاهي خواهد بود.

وي در تشريح فضاي كنوني آموزشي عالي ايران و راه اندازي و گسترش مراكز آموزش عالي و فضاي رقابتي به وجود آمده ، ابراز نمود: در آينده پذيرش دانشجو بر مبناي كيفيت آموزش خواهد بود و اين موضوع طي چند سال آتي به وضوح نمايان مي گرديد. از هم اكنون بايد تلاش كرد واحدهاي دانشگاهي براي اين عرصه آماده گردند. جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي بايد براي سند چشم انداز 20 ساله كشور به درستي نمايان شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم مرداد 1387ساعت 11:36  توسط Mandana  | 

درخشش دانشجويان دانشگاه‌ آزاد زنجان در مسابقات كشوري رباتيك

درخشش دانشجويان دانشگاه‌ آزاد زنجان در مسابقات كشوري رباتيك

رئيس دانشكده فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان گفت: تيم رباتيك دانشگاه آزاد اسلامي زنجان موفق شد مقام دوم مسابقات كشوري رباتيك كه در خراسان جنوبي برگزار شد ، را بدست آورد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، مهندس زينعلي با اعلام اين خبر اظهار داشت: مسابقات سراسري رباتيك ايران با حضور 32 تيم از دانشگاههاي كشور در خراسان جنوبي برگزار گرديد كه تيم دانشگاه آزاد اسلامي زنجان توانست مقام دوم اين مسابقات را كسب نمايد.

وي اعضاي تيم واحد زنجان را آقايان عادل حساس ، حامد ديانتي ، علي جراحي و خانم ها ندا عبدالهي و سميرا سلطاني عنوان كرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت 11:41  توسط Mandana  | 

چهاردهمين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم واحدهاي منطقه 2 دانشگاه آزاد در زنجان برگزار مي شود

چهاردهمين دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن كريم واحدهاي منطقه 2 دانشگاه آزاد در زنجان برگزار مي شود

چهاردهمين دوره مسابقات و نهمين جشنواره حفظ و قرائت قرآن كريم واحدهاي منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامي كشور 16 و 17 مردادماه سال جاري در دانشگاه آزاد اسلامي زنجان برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، محسن كاوندي مسئول برگزاري چهاردهمين دوره مسابقات و نهمين جشنواره حفظ و قرائت قرآن كريم واحد زنجان ، ضمن اعلام خبر فوق افزود: منتخبين اين دوره از مسابقات به مرحله كشوري راه خواهند يافت.

وي گفت: افتتاحيه اين مسابقات با حضور اساتيد و قاريان بين المللي قرآن كريم رأس ساعت 30/9 صبح روز چهارشنبه شانزدهم مردادماه آغاز خواهد شد.

كاوندي در پايان مكان برگزاري اين مسابقات را سالن علامه طباطبايي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان اعلام كرد

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم مرداد 1387ساعت 11:32  توسط Mandana  | 

پايان مسابقات بسكتبال دانشجويان كشور در زنجان؛ دانشگاه اراك قهرمان شد!

رئيس اداره تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: تيم بسكتبال دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان پس از غلبه بر تيم كرمانشاه به مقام سوم مسابقات بسكتبال دانشجويان كشور دست يافت.

مهدي رضا قلي زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، ابراز داشت: رقابت 10 تيم از شهرهاي مختلف كشور از 5 لغايت 12 مرداد ماه سالجاري با قهرماني تيم بسكتبال اراك به پايان رسيد و تيم تهران پس از اراك بر سكوي دوم مسابقات ايستاد.

وي افزود: در اين مسابقات تيم‌هايي از زنجان، قزوين، اراك، تهران، كرمانشاه، شاهرود، ماهشهر، اصفهان، رشت و مشهد حضور داشتند.
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم مرداد 1387ساعت 14:29  توسط Mandana  | 

دانشكده فني و مهندسي دانشگاه آزاد واحد زنجان به تصويب رسيد .

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: سازمان مركزي دانشگاه آزاد، مجوز تاسيس دانشكده فني و مهندسي واحد زنجان را صادر كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه زنجان، ‏‏‏دكتر اصغر پرتوي اظهار داشت: با توجه به اينكه تاسيس دانشكده هاي جديد و مصوب كردن آنها در سازمان مركزي از اولويت هاي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان مي باشد لذا با پيگيريهاي به عمل آمده و ايجاد امكانات مناسب آموزشي، پژوهشي و توسعه رشته هاي فني پس از بررسي هاي به عمل آمده از سوي سازمان مركزي، تاسيس دانشكده فني و مهندسي واحد زنجان تصويب گرديد.

وي افزود: ‌دانشكده فني و مهندسي واحد زنجان در حال حاضر داراي بيش از 4300 دانشجو در مقاطع كارداني ، كارشناسي و كارشناسي ارشد بوده و شامل رشته هاي مهندسي عمران، مهندسي كامپيوتر، مهندسي IT، مهندسي شهرسازي ، مهندسي معماري‏، مهندسي برق، مهندسي صنايع ‏و مهندسي متالورژي مي باشد.

دكتر پرتوي اضافه كرد: با تصويب دانشكده فني و مهندسي واحد زنجان، زمينه هاي لازم براي تبديل واحد زنجان به دانشگاه جامع فراهم مي گردد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم تیر 1387ساعت 14:21  توسط Mandana  | 

رقابت 6 هزار داوطلب در آزمون رشته هاي غير پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در حاشيه بازديد از حوزه هاي برگزاري آزمون هاي رشته هاي غير پزشكي اين واحد گفت: آزمون رشته هاي غير پزشكي اين واحد در 4 گروه فني مهندسي، علوم انساني، علوم تجربي و زبان انگليسي با حضور 6 هزار داوطلب برگزار شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، دكتر اصغر پرتوي به برگزاري اين آزمون اشاره و تصريح كرد: اين تعداد داوطلب در 70 رشته تحصيلي به رقابت با هم پرداختند به گونه اي كه 49 درصد داوطلبان آزمون امسال را زنان تشكيل مي دهند.

گفتني است نتايج اين آزمون در نيمه دوم شهريور ماه اعلام خواهد شد.
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم تیر 1387ساعت 12:23  توسط Mandana  | 

نخستين جلسه هم انديشي نخبگان سياسي، اجتماعي و اصحاب رسانه با هيأت رئيسه دانشگاه آزاد زنجان

دكتر پرتوي: دانشگاه آزاد، نمونه بارز اصل 44 قانون اساسي است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري بر اجراي اصل 44 قانون اساسي، دانشگاه آزاد اسلامي، نمونه بارز اين اصل است زيرا اين دانشگاه متعلق به شخص خاصي نيست و سهامدار خصوصي ندارد و بدون وابستگي به دولت، به صورت يك موسسه غيرانتفاعي كه تحت نظارت هيأت امناء و متعلق به ملت است، فعاليت مي كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، دكتر اصغر پرتوي كه در نخستين جلسه هم انديشي نخبگان سياسي، اجتماعي و اصحاب رسانه استان با هيئت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان سخن مي گفت، ادامه داد: در جهان سوم (از جمله ايران) يكي از مشكلات عمده توسعه، دولتي بودن همه داشته‌ها است و به همين دليل رشدي ايجاد نمي شود. تا به امروز همه دولت‌ها با گرايش‌هاي مختلف سياسي به اين نتيجه رسيده‌اند كه امور بايد به مردم واگذار شود و پيش بردن آن در همه زمينه‌ها به صورت دولتي مقدور نيست.

وي ضمن تاكيد بر اينكه اساسي ترين و بنيادي ترين رنگ انقلاب اسلامي ايران، رنگ فرهنگي بوده است، بيان كرد: پس از پيروزي انقلاب، جوانان كثيري از اين مرز و بوم مشتاق تحصيل و ورود به دانشگاه‌ها براي كسب دانش و تحصيل در مقاطع تحصيلات عاليه شدند، منتهي نظام جمهوري اسلامي ايران كه برآمده از انقلاب اسلامي است توان ارائه اين خدمات را به جوانان نداشت. اين در حالي بود كه مشكلات متعدد و توطئه‌هاي رنگارنگ و پيچيده عليه اين ملت، مي‌خواست كه انقلاب برآمده از مردم را به شكست بكشاند و نگذارد كه به اهداف عاليه خود برسد. در چنين فضايي بارقه نور و انديشه مباركي در اذهان بنيانگذاران انقلاب شكل گرفت و با مطرح كردن اين مسئله (دانشگاه آزاد اسلامي) با امام راحل و استقبال ايشان اولين گام برداشته شد. همچنين اختصاص بودجه‌اي براي شروع كار از طرف حضرت امام (ره) اولين قدم براي تشكيل دانشگاه آزاد اسلامي بود.

اين مدرس دانشگاه خاطرنشان ساخت: هيچ كس فكرش را هم نمي كرد كه اين دانشگاه، بدون تكيه بر منابع دولتي و گرفتن بودجه و رديف، شكل بگيرد و به جايگاه كنوني برسد. امسال ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامي را جشن مي گيريم. براي يك دانشگاه، ربع قرن (25 سال) زمان زيادي نيست، زيرا دانشگاه‌هاي معتبر امروز جهان، بيش از يك قرن سابقه دارند ولي رسيدن به همه موفقيت‌هاي چشم گير بدون حمايت‌هاي مالي مستقيم دولتي و بدون وابستگي به بودجه، بسيار حائز اهميت است.

پرتوي اظهار داشت: براي توسعه جامعه، راهي جز توسعه دانشگاه‌ها نداريم زيرا جامعه ما را افراد فرهيخته و متخصص مي‌توانند بسازند. علي رغم همه صحبت‌هايي كه گفته مي‌شود دانشجوي فارغ التحصيل، ‌امروز بيكار است، بايد به معضل اشتغال رسيدگي شود نه اينكه دانشجو بودن را زير سوال ببريم. در كدام كشور دنيا گفته مي شود كه تحصيل صحيح نيست. وظيفه ما اين است كه دانشجو تربيت كنيم و وظيفه مسئولين ديگر، فراهم آوردن شرايط مساعد جهت كار فارغ التحصيلان دانشگاهي مي باشد. نبايد با حذف صورت مسئله، يعني دانشجو نگرفتن در جهت رفع اين معضل برآئيم زيرا نسبت دانشجويي ما به نسبت جمعيت مان، از استانداردهاي جهاني پايين تر است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در خصوص ضرورت تبديل نمودن زنجان به يك شهر دانشجويي، ابراز داشت: زنجان بايد با افزايش ظرفيت پذيرش دانشجويان و موقعيت هاي دانشگاهي به يك شهر دانشجويي تبديل شود. اين مهم، نيازمند فراهم آوردن شرايط مناسب است. مسئوليني كه در سطح كلان تصميم مي گيرند و زيرساخت‌ها را تنظيم مي كنند بايد از اين قضيه استقبال كنند. واقعيتي كه امروز با آن مواجه هستيم اين است كه زماني، پشت كنكور، دانشجويان زيادي داشتيم كه نمي توانستند وارد دانشگاه شوند ولي امروز تقريباً اين ميزان برابر شده است يعني تعداد پذيرش دانشگاه‌هاي ما با تعداد خروجي هاي دبيرستان‌ها برابر شده است. بنابراين در يك شرايط رقابتي به سر مي بريم. وجود جمعيت دانشجويي يعني توسعه شهر و استان، هم به لحاظ تخصصي، علمي، فرهنگي و هم به لحاظ اقتصادي.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه مسئولين دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به وضعيت گراني كالا و خدمات، چه تدبيري جهت مساعدت دانشجويان انديشيده‌اند، گفت: حداقل بودجه‌اي كه از نظام دولتي و بيت المال به دانشگاه‌هاي دولتي تزريق مي‌شود، به ازاي هر دانشجو، 5 برابر آن چيزي است كه ما در دانشگاه آزاد به عنوان شهريه از دانشجويان دريافت مي كنيم، يعني ما با يك پنجم هزينه‌اي كه دانشگاه‌هاي دولتي از جيب بيت المال مي دهند، اين دانشگاه را اداره مي كنيم. اين مشكل جامعه ما و ملت ما است كه متاسفانه درآمدمان پايين بوده و سطح استاندارد مطلوبي ندارد، ‌بنابراين درآمد ما با هزينه‌ها نمي سازد.

پرتوي ادامه داد: مشكل جهان سوم بهره وري است. در دانشگاه آزاد اسلامي (با توجه به استانداردهاي ايران) اين بهره وري به حداكثر رسيده است. تلاش مان اين بوده كه با دادن وام‌ها، تأسيس صندوق رفاه دانشجويي و قسطي نمودن پرداخت شهريه‌ها، معضل عدم استطاعت مالي كافي براي پرداخت شهريه‌ها را رفع كنيم. مي توان ادعا كرد كه در اين واحد دانشگاهي تقريباً هيچ دانشجويي به دليل نداشتن توان مالي، از تحصيل محروم نشده است.

اين مقام مسئول در پاسخ به انتقادي در خصوص محدوديت فعاليتهاي سياسي در دانشگاه آزاد تصريح كرد: اعتقادمان بر اين است كه دانشگاه‌ها، اصولاً هدف اصلي شان ارائه آموزش و تخصص مطلوب به دانشجويان و به موازات آن، بالا بردن آگاهي سياسي افراد براي انتخاب هر گرايش و سليقه‌اي كه مي پسندند، مي باشد ولي اين مسئله بدين معني نيست كه دانشگاه محل تجمع و اتاقك هاي حزبي باشد. دانشگاه بدون هيچ گونه جهت گيري سياسي، بايد خدمات خود را ارائه دهد و به جامعه كمك كند تا به سطح مطلوب رشد و آگاهي سياسي برسد و در چارچوب قانوني به فعاليت‌هاي خود بپردازد. متوليان دانشگاه، نبايد تفاوتي بين دانشجويان طيف‌هاي مختلف فكري قائل شوند و بايد به سليقه‌ها احترام بگذاريم.

در پايان اين نشست، بازديدي از سايت حضرت امام (ره) واقع در اراضي پايين كوه به مساحت 400 هزار متر مربع صورت گرفت. اين سايت شامل امكانات آموزشي و رفاهي مختلف مي باشد و از مهر ماه سال جاري اولين فاز آن با افتتاح دانشكده فني مهندسي به بهره‌برداري خواهد رسيد و طي 5 سال آينده تمام بخش‌هاي اين سايت به بهره برداري مي رسد

 

 

 
+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم خرداد 1387ساعت 15:48  توسط Mandana  | 

اولين همايش علمي "شيمي" در دانشگاه آزاد واحد زنجان برگزار مي شود

 

اولين همايش انجمن علمي شيمي كاربردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان، صبح روز سه شنبه 7 خرداد ماه، در سالن آمفي تئاتر اين واحد برگزارمي گردد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، اين همايش باهدف آشنايي هرچه بيشتر دانشجويان با علم شيمي، مباحث كاربردي و راهكارها و چالش‌هاي پيش رو اين علم برگزار خواهد شد.
در اين همايش برخي ازاساتيد و دانشجويان به سخنراني وارائه مقاله خواهند پرداخت.


+ نوشته شده در  دوشنبه ششم خرداد 1387ساعت 18:21  توسط Mandana  | 

همايش "فرصت‌هاي اشتغال و پژوهش، در گرايش قدرت"، در دانشگاه آزاد زنجان برگزار مي‌شود

 

گروه برق دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان، در تاريخ 6 خرداد 87، همايشي يك روزه را با موضوع "فرصت‌هاي اشتغال و پژوهش در گرايش قدرت" برگزار كند.

مهندس شيوا كريمي، مدير گروه رشته برق دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، در ادامه خبر فوق افزود: دكتر حسيني (دكتراي برق، گرايش قدرت)، در اين همايش در خصوص معرفي گرايش قدرت، براي اساتيد و دانشجويان، سخنراني خواهد كرد.

اين مراسم از ساعت 9 الي 12 صبح در محل آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي زنجان، داير خواهد بود.


+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم خرداد 1387ساعت 12:31  توسط Mandana  | 

انتخابات كانون فارغ التحصيلان دانشگاه اواخر خرداد برگزار مي‌شود

 

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: انتخابات هيأت اجرايي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان 30 خرداد ماه سال جاري در محل این دانشگاه برگزار مي‌شود.

صمد حنيفي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، ابراز داشت: اعضاي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي می توانند تا 31 ارديبهشت ماه سال جاري براي عضويت در هيأت اجرايي ثبت نام و در صورت دارا بودن شرايط لازم در اين انتخابات شركت نمايند.

وي گفت: فراخوان ثبت نام متقاضيان از 14 ارديبهشت ماه سال جاري آغاز شده و تعيين صلاحيت متقاضيان تا اول خرداد ماه سال جاري امكان پذير مي‌باشد.

حنيفي افزود: زمان تبليغات انتخابات از 18 لغايت 28 خرداد ماه سال جاري خواهد بود.


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1387ساعت 13:34  توسط Mandana  | 

جشن ازدواج دانشجويي 394 زوج جوان

مراسم جشن ازدواج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان، عصر ديروز با حضور 394 زوج جوان در این واحد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، اصغر پرتوي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در این مراسم که در محل آمفي تئاتر علامه طباطبايي اين دانشگاه برگزارشد، گفت: با درايت و دور انديشي، سعي و تلاش و صرفه جويي مي‌توان زندگي همراه با آرامش را شروع نمود و در اين عرصه بايد زوج های جوان توقعات خود را پايين آورده و از تجربه ديگران استفاده نمايند.

وي افزود: باید با رجوع به عرصه‌هاي مختلف زندگي معصومين از رهنمودهاي آنان بهره جست.

در ادامه اين مراسم، حجت الاسلام سيدحسين صفوي، مسئول دفتر نهاد نمايندگي رهبري این واحد گفت: ازدواج توفيق الهي است كه انسان بوسيله آن به كاميابي دنيا و ثواب آخرت مي رسد.

صفوی اظهار داشت: 394 زوج از شهرهاي ابهر، هيدج، خدابنده و زنجان در اين جشن شركت كرده‌اند كه از اين تعداد 227 زوج در این واحد مشغول به تحصیل می باشند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1387ساعت 14:27  توسط Mandana  | 

دو رشته كارشناسي ارشد به مجموع رشته‌هاي دانشگاه افزوده شد

دو رشته كارشناسي ارشد به مجموع رشته‌هاي دانشگاه افزوده شد

رشته های مديريت بازرگاني و علوم قرآني و حديث در مقطع كارشناسي ارشد به مجموعه رشته‌هاي دانشگاه ‌آزاد اسلامي واحد زنجان افزوده شد.
دکتر اصغر پرتوي، رئيس دانشگاه ‌آزاد اسلامي واحد زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، با بيان مطلب فوق افزود: با ايجاد اين دو رشته مجموع رشته‌هاي مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي زنجان به 11 رشته افزايش مي‌يابد.
پرتوي گفت: طي 2 سال گذشته 26 رشته در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد به مجموع رشته‌هاي دانشگاه اضافه گرديده كه اين رقم در مقايسه با سال‌هاي قبل چشمگير است.
وي اظهار داشت: پذيرش دانشجوي اين دو رشته از مهر ماه سال 87 از طريق آزمون سراسري خواهد بود.
وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد: 30 خانواده از کارکنان دانشگاه‌ آزاد اسلامي در طي ايام نوروز از شهرهاي مختلف كشور ميهمان دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان بودند.
پرتوي ادامه داد: كليه خدمات از جمله اسكان و پذیرایی در اختيار ميهمانان قرارگرفت.
وي مسافران نوروزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان را 130 نفر عنوان كرد و تصريح نمود: اميدواريم ميزبان خوبي براي ميهمانان باشيم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین 1387ساعت 17:5  توسط Mandana  | 

همايش "اتحاد ملي و انسجام اسلامي" در دانشگاه آزاد زنجان برگزار مي‌شود

30 هزارمتر مربع فضاي آموزشی، كارگاهي و پژوهشي تا مهر آينده به بهره‌برداري مي‌رسد

در جهت تحقق شعار سال با "عنوان اتحاد ملي و انسجام اسلامي" همايشي با همين عنوان در 12 اسفند ماه سال جاري به صورت ملي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، دکتر اصغر پرتوي، رئيس دانشگاه‌ آزاد اسلامي واحد زنجان در گفتگو با خبرنگاران با بيان مطلب فوق افزود: هدف از برگزاري نشست مطبوعاتي با خبرنگاران به علت وجه تشابهي است كه بين خبرنگاران و دانشجويان در روحيه پرسشگري اين دو قشر وجود دارد.
پرتوي با بيان اينكه در راستاي برگزاري اين همايش از اوايل سال جاري برنامه ريزي‌هاي مختلف انجام گرفته است، اذعان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان دبيرخانه و هماهنگ كننده، اين همايش را با هدف كاملاً علمی و به صورت ملی برگزار مي‌كند.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، افزود: پوسترهاي اين همايش در سراسر كشور توزیع گردیده و از بين 120 مقاله واصله به دبيرخانه، 34 مقاله پس از بررسي هيأت داوري برگزيده شد و 12 مقاله علاوه بر چاپ در نشريه همايش ، به شکل سمينار نيز ارائه خواهد شد.
اين مقام مسئول در خصوص فعاليت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان از زمان تاسیس گفت: از ديگر اهداف برگزاري اين نشست، تشريح فعاليت‌ها و اهداف علمي و پژوهشي دانشگاه مي‌باشد.
رئيس دانشگاه آزاد واحد زنجان به عملكرد دانشگاه آزاد در كشور پرداخت و يادآور شد: يكي از واحدهاي فعال در ميان واحدهاي دانشگاه آزاد، دانشگاه آزاد اسلامي زنجان مي‌باشد كه در تمامي عرصه‌ها، فعاليت‌هاي مطلوبي را از خود بر جاي گذاشته است.
وي با بيان اينكه يكي از حوزه‌هاي موفق در دانشگاه آزاد اسلامي زنجان، حوزه اداري ، مالي مي‌باشد، تصريح كرد: با ارزشيابي مستمر و دقيق اين حوزه با توجه به اينكه دانشگاه آزاد از هيچ نوع بودجه‌ عمومي دولت استفاده نمي‌كند، در طول 3 سال اخير دانشگاه آزاد زنجان به طور متوالي در سطح دانشگاه‌هاي منطقه 2 به كسب مقام اول در حوزه اداري و مالی نايل شده و در همين راستا در سطح كشور نيز عناوین‌ اول يا دوم را كسب نموده است.
پرتوي حوزه پژوهش را يكي ديگر از حوزه‌هاي موفق دانست و اظهار داشت: در سال‌هاي اخير در منطقه اول بوده‌ايم و در سطح كشور به لحاظ فعاليت‌هاي دانشجويي در منطقه اول و در كشور به عنوان مقام برتر لوح تقدير دريافت كرده‌ايم.
وي فعاليت همه حوزه‌های این واحد را متوازن عنوان كرد و افزود: در فعاليت‌هاي آموزشي در حال حاضر با احتساب مراكز وابسته 100 رشته تحصيلي ايجاد شده كه از اين تعداد 80 رشته در مركز زنجان داير مي‌باشد و در جهت توسعه كمي و كيفي رشته‌ها تلاش مي كنيم.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان تعداد اعضاي هيئت علمي دانشگاه را 250 نفر اعلام كرد و خاطرنشان ساخت: طي 3 سال آینده اين رقم به 500 نفر افزايش پيدا خواهد كرد.
اين مقام مسئول اجرای 191 طرح پژوهشي، 49 مقاله ISI، 54 مقاله علمي و پژوهشي، يك فصلنامه علمي و پژوهشي در حال انتشار، 40 مقاله بين المللي، 29 مقاله داخلي، 47 مقاله منطقه‌اي و 74 مقاله در سطح ملي را از جمله فعاليت‌هاي پژوهشي عنوان كرد و يادآور شد: برگزاری همايش های اتحاد ملي و انسجام اسلامي، شهرسازي، اسطوره‌هاي ادب فارسي در سطح منطقه‌اي و ملی ، از ديگر فعاليت‌هاي پژوهشي مي‌باشد.
وي تعداد كتب موجود در كتابخانه دانشگاه را 80 هزار جلد عنوان كرد و ادامه داد: در برنامه 3 ساله آینده اين رقم به 200 هزار جلد خواهد رسيد.
پرتوي تأسيس مركز كارآفريني براي اولين بار در سطح كشور در دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان را از ديگر موفقيت‌ها ناميد و گفت: هدف مركز كارآفريني دانشگاه، استفاده از مهارت‌هاي دانشجويان و ايجاد اشتغال براي آنها مي‌باشد.
اين مقام مسئول سايت جديد دانشگاه آزاد اسلامي را با 40 هكتار تحت عنوان سايت امام خميني (ره) در ضلع شرقي دانشگاه علوم پزشكي از پروژه‌هاي عمراني عنوان كرد و بيان داشت: ساختمان آموزشی با 8 هزار و 500 متر مربع با 97 درصد پيشرفت فيزيكي، مسجد فاطمه الزهرا با 96 درصد پيشرفت فيزيكي و 2 بلوك خوابگاهي با 7 هزار و 900 متر مربع از جمله طرح‌هاي عمراني مي‌باشند كه در سال آينده به بهره‌برداري خواهند رسيد.
وي مجتمع خوابگاهي خواهران حضرت معصومه (س) را با 10 هزار متر مربع با امكانات كامل از جمله طرح‌هاي بهره‌برداري شده عنوان كرد و اظهار داشت: طرح سالن ورزشي چند منظوره با 4 هزار متر مربع، ساختمان خدماتي و جلسات با 10 هزار و 800 مترمربع و نزديك به 70 هزار متر مربع مجتمع كارگاهي و آزمايشگاهي علاوه بر فضاهاي آموزشي از جمله طرح‌هایی مي‌باشد كه در سال 87 كلنگ زني خواهد شد.
پرتوي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي از سال 1361 تأسيس گرديد و هم اكنون با 350 واحد و مركز دانشگاهي بيش از 2 ميليون فارغ التحصيل داشته و نزديك به يك ميليون و 500 هزار دانشجو در حال تحصيل مي‌باشند.
وی با بيان اينكه در 50 واحد دانشگاهي كتابخانه ديجيتال فعال مي‌باشد، افزود: دسترسي به 1000 كتاب مرجع و يك ميليون و 600 هزار پايان نامه دانشگاه‌هاي اروپايي و آمريكايي از ديگر فعاليت‌هاي دانشگاه آزاد مي‌باشد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان گفت: كسب مقام برتر اقامه نماز در 2 سال متوالي و مسابقات ورزشی و فرهنگي مختلف ، از فعاليت‌هاي فرهنگي دانشگاه آزاد مي‌باشد.

+ نوشته شده در  جمعه سوم اسفند 1386ساعت 21:56  توسط Mandana  | 

سرمربي تيم واترپلو دانشگاه آزاد ابهر:بازي سنگيني را در مرحله نيمه نهايي پشت سر گذاشتيم

در دور برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ برتر واترپلو کشور مقابل تیم ايران توسعه كرج بازي سنگيني را انجام داديم.
اكبرعربدوست، سرمربي تيم واترپلو دانشگاه آزاد ابهر در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، ضمن بيان مطلب فوق افزود: از عملكرد بازيكنان در اين بازي راضي هستم؛ چرا كه با وجود باخت 5 بر صفر در پايان گيم دوم، توانستيم در گيم‌هاي سوم و چهارم، اختلاف را به حداقل برسانيم، اما متاسفانه ضربات نهايي ما تبديل به گل نشد و به ناچار با نتيجه 9 بر 7 بازي را به حريف واگذار كرديم.
عربدوست، ضمن ارزيابي عملكرد تيم دانشگاه آزاد ابهر در رقابت‌هاي امسال ليگ برتر، افزود: مشكلات زيادي باعث شد تا نتوانيم به مرحله فينال راه يابيم. مصدوميت بعضي از بازيكنان شاخص در كوران مسابقات و نيز محروم بودن چند جلسه‌اي بازیکن ملي‌پوش ما باعث شد تا در طول فصل با فراز و نشيب‌هاي زيادي روبرو شويم، اما خوشبختانه با قاطعيت به مرحله نيمه نهايي راه يافتيم و در جايي كه مي‌بايست ميزبان ايران توسعه كرج مي‌شديم، به دليل نداشتن استخر استاندارد هر دو ديدار رفت و برگشت را در استخر مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار كرديم كه اگر در يكي از ديدارها ميزان واقعي بوديم، هم اكنون ما به جاي ايران توسعه بايد در مرحله فينال با مناطق نفت خيز جنوب پيكار مي‌كرديم.
وي در خصوص بازي رده بندي ليگ برتر اظهار داشت: با توجه به اينكه با تيم نفت و گاز اميديه در دور مقدماتي هم گروه بوديم، شناخت كافي از اين تيم داريم و اميدواريم با تعصب و غيرتي كه بازيكنان تيم در همه بازي‌ها از خود نشان داده‌اند، اين تيم را با پيروزي پشت سر گذاشته و تلخ كامي‌هاي حذف در مرحله نيمه نهايي را با كسب مقام سومي ليگ برتر جبران كنيم.
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم بهمن 1386ساعت 16:43  توسط Mandana  | 

برگزاري باشكوه مراسم دهه فجر، از اولويت‌هاي دانشگاه آزاد است !

 

برگزاري باشكوه برنامه‌هاي دهه فجر و شركت در راهپيمايي 22 بهمن، از اوليت‌هاي برنامه‌ دانشگاه آزاد مي‌باشد.
حسين جمالي، كارشناس و مسئول دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، با بيان مطلب فوق افزود: برگزاري نمايشگاه كتاب و نمايشگاه عكس با همكاري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي، برگزاري مراسم سخنراني با موضوع انقلاب اسلامي و نهضت امام حسين (ع)، از برنامه‌هاي دهه فجر دانشگاه آزاد مي‌باشد.
كارشناس و مسئول دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: همايش ويژه دانشجويان فعال در عرصه‌هاي فرهنگي و مذهبي تحت عنوان آسیب شناسي عزاداري امام حسين (ع)، از ديگر برنامه‌ها خواهد بود.


+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم دی 1386ساعت 16:43  توسط Mandana  | 

آزمون كارداني دانشگاه آزاد اسلامي 25 دي ماه برگزار مي‌شود

آزمون كارداني دانشگاه آزاد اسلامي كه قرار بود روز جمعه 21 دي ماه سال جاري برگزار گردد، به روز سه شنبه 25 دي ماه موكول شد.
حسن رضا متين، مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، ضمن بيان این مطلب گفت: همچنين امتحانات روز 27 و 30 دي ماه سال جاري لغو و به تاريخ ديگري كه متعاقباً اعلام خواهد شد، موكول گرديد.
متين از دانشجويان اين دانشگاه درخواست كرد جهت اطلاع از آخرين تغييرات مربوط به برنامه امتحانات و اخبار مرتبط با دانشگاه به سايت اينترنتي دانشگاه آزاد واحد زنجان به آدرس www.azu.ac.ir مراجعه و يا با شماره تلفن 4264260- 0241 روابط عمومي دانشگاه تماس حاصل نمايند
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم دی 1386ساعت 19:51  توسط Mandana  | 

افتتاح شبكه آموزش ويديوئي كشور، در دانشگاه آزاد اسلامي زنجان

شبكه آموزش ويدئويي با بهره‌گيري از سيستم اينترنتي كه دانشگاه آزاد اسلامي زنجان را به واحدها و مراكز استان متصل مي‌كند، با حضور آقاي دكتر حسين‌چي معاون آموزشي دانشگاه‌ آزاد اسلامي، مديران و مشاوران سازمان مركزي و مسئولين استان افتتاح گرديد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، در اين همايش دكتر حسين‌چي معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي، موفقيت‌هاي دانشگاه را در عرصه علم و دانش با توجه به موقعيت كشور، ممتاز عنوان كرد و افزود: موفقيت بدون اخلاص و همت در عرصه تلاش، حاصل نمي‌شود.

وي راه اندازي شبكه آموزشي ويدئويي در واحد زنجان را يك گام رو به جلو در حركت مستمر دانشگاه آزاد اسلامي عنوان نمود.

همچنين دكتر پرتوي، رئيس واحد زنجان در تشريح افتتاح شبكه آموزش ويدئويي گفت: شبكه آموزش ويدئويي، اولين بار است كه در كشور راه اندازي مي شود و با استفاده از اين شبكه ويدئويي، برنامه آموزشي مورد نظر به صورت زنده و همراه با صوت و تصوير و با ارتباط دو طرفه، اجرا مي‌گردد.

وي اظهار داشت: در فازهاي بعدي، اين شبكه به سطح كشور گسترش خواهد يافت و راه اندازي سيستم شبكه ويدئويي صرفاً با بهره گيري از توان فني ملي و داخلي و از سوي اساتيد و دانشجويان واحد زنجان بوده و از لحاظ هزينه‌اي نيز مقرون به صرفه مي‌باشد.

در ادامه مديري، عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان و مجري طرح شبكه آموزش ويدئويي در شرح ويژگي‌هاي شبكه آموزش ويدئويي افزود: امكان تبادل پيام‌هاي دو طرفه متني در طول ارتباط با مراكز، امكان كنترل در طول ارتباطات، امكان ارايه انتقال داده از طريق وب، دريافت اطلاعات از بانك اطلاعاتي مركز، امكان كنترل استفاده‌هاي انجام شده از اطلاعات وب سايت‌هاي موجود شبكه و امكان دريافت پيكربندي سخت افزاري كامپيوتر در مراكز، از مهمترين ويژگي‌هاي اين سيستم مي‌باشد.

مديري با اشاره به قابليت‌ها و مزيت‌هاي طرح گفت: اصلي‌ترين مزيت استفاده از اين سيستم، امكان ارسال تصوير زنده از مسافت دور از شبكه دانشگاه است.

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم آبان 1386ساعت 12:33  توسط Mandana  | 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي زنجان:90 درصد فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد زنجان، جذب كار شده‌اند

در طول 25 سال گذشته دانشگاه آزاد، 2 ميليون نفر نيروي متخصص و كارآمد داشته است كه از اين ميزان، 90 درصد فارغ التحصيلان، جذب مشاغل مطابق با تخصص خود شده‌اند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، دکتر پرتوی، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان صبح امروز در مراسم «ربع قرن تلاش صادقانه دانشگاه آزاد اسلامي زنجان» با بيان مطلب فوق، افزود: رمز موفقيت دانشگاه آزاد اعتقاد به هدف، اخلاص در عمل، مديريت بهينه منابع، انعطاف پذيري سازماني، عدم وابستگي سازماني- اداری- مالي به دولت، تحت نظارت دولت بودن و انسجام دروني است.
پرتوي، از دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان مؤسسه‌اي كه موفقيتش صد در صد به اثبات رسيده است، نام برد و خاطرنشان ساخت: فعاليت دانشگاه آزاد از نقطه صفر شروع شد و در مدت بسيار كوتاه، دستاوردهاي اين فعاليت‌ها و تلاش‌ها، نمايان گرديد.
اين مقام مسئول با اشاره به 3 ميليون و 500 هزار دانشجو و فارغ التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي، اين رقم را قابل ملاحظه دانست.
وي به احراز مقام اولي دانشجويان اين دانشگاه، در مسابقات انجمن بتن ايران اشاره كرد و ابراز داشت: هزار مقاله ISI چاپ شده از اساتيد و دانشجويان، از ديگر موفقيت‌هاي اين دانشگاه است كه اين واحد را در جهان مطرح كرده است.
پرتوي انتشار 3 هزار عنوان كتاب علمي، احداث مجتمع‌هاي بيمارستاني، احداث مدارس سماء و‌ كتابخانه ديجيتالي را از ديگر دستاوردهاي دانشگاه برشمرد.
+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم آبان 1386ساعت 12:29  توسط Mandana  | 

براي سومين بار در دانشگاه آزاد زنجان مراسم اهداء خون برگزار می شود

خون گيري از افراد، یکی از فعاليت‌هاي عام المنفعه كانون هلال احمر می باشد که هم اکنون این مراسم در دانشگاه آزاد زنجان در حال برگزاری است.

حامد ساريجلو، دبير كانون دانشجويي هلال احمر در گفتگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، با بيان مطالب فوق افزود: اين سومين باري است كه چنين فعاليتي در دانشگاه انجام مي شود که با استقبال بسيار بالايي از طرف دانشجويان، كاركنان و اساتيد مواجه شده است.

وي اظهار کرد: برنامه ريزي مراسم اهداء‌ خون از طريق كانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد، با همكاري مسئولين دانشگاهي به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي صورت گرفته است.

در ادامه كوچكي، مسئول مشاوره و پزشك حاضر در پايگاه خونگيري دانشگاه آزاد زنجان گفت: تمامي افراد بايد بدانند اهداء خون باعث كم خوني نمي شود و در برخي موارد حتی باعث سلامتي فرد نيز مي شود.

كوچكي تصريح كرد: استقبال آقايان براي اهداء خون بيش از خانم‌ها مي باشد، اين درحالي است كه آقايان واجد شرايط در سال مي‌توانند تنها 3 بار اين عمل خير را انجام دهند.

وی گفت: افراد بايد بدانند براي اهداء خون سالم موظف‌اند به تمامي سوالات به صورت صحيح جواب دهند تا مشكلي ايجاد نشود. حتی دیده شده برخي افراد به دليل علاقه بسياري كه به اهداء خون دارند، از گفتن بيماري خود اجتناب مي كنند كه اين مسئله اصلاً صحيح نمي باشد.

وي ابراز داشت: قبل از اهداء خون حتماً بايد يك وعده غذا خورده شود تا مشکلات كم خوني و افت فشار خون به وجود نیاید.

در ادامه كرمي، مسئول روابط عمومي سازمان انتقال خون با بيان اينكه تا اين لحظه حدود 100 نفر پذيرش داشته‌ايم، گفت: اكيپ سيار انتقال خون با هدف خدمت رساني به افرادي كه داراي كمبود وقت هستند، در حال فعاليت مي‌باشد.

كرمي افزود: بسياري از كاركنان سازمان‌ها و ارگان‌ها، دقت لازم براي مراجعه به پايگاه انتقال خون را ندارند، در نتيجه هدف از اكيپ سيار انتقال خون مراجعه به اين نهادها و خون گيري از افراد داوطلب است.

مسئول روابط عمومي سازمان انتقال خون تصريح كرد: درست است كه امكانات در پايگاه اصلي بسيار مجهزتر است ولي در خون‌گيري به صورت سيار نيز تمامي نكات بهداشتي رعايت مي شود.

كرمي گفت: اكيپ سيار انتقال خون در حال حاضر فقط در سطح استان زنجان فعاليت مي كند و در آينده نيز برنامه ريزي‌هايي براي شهرستان‌هاي ايجرود، دندي و ماهنشان انجام خواهد شد.

وي تصريح كرد: به دليل اينكه در استان زنجان فقط يك پايگاه مركزي جهت اهداء خون وجود دارد، اكيپ سيار خون گيري در آينده به صورت كانتينر و يا اتوبوس‌هاي خون گيري فعاليت خواهد كرد.
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام مهر 1386ساعت 16:50  توسط Mandana  | 

كسب مقام قهرماني در مسابقات بتن ISI كشوري

تيم‌هاي بتن دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در مسابقات ISI كشوري موفق به كسب مقام اول در رشته جذب آب و مقام‌هاي دوم و سوم در رشته‌ مقاومت الكتريكي شدند.

فيروزفر، رئيس دانشكده فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در گفتگو با خبرنگار سرويس دانشگاه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، با اعلام مطلب فوق به تشريح موفقيت حاصل شده پرداخت و ادامه داد: تيم بتن دانشگاه آزاد واحد زنجان در قالب 3 تيم به مسابقات ISI كشوري اعزام و موفق به كسب مقام اول در رشته جذب آب و همچنين مقام‌هاي دوم و سوم در رشته مقاومت الكتريكي شدند و با توجه به شركت اکثر دانشگاه‌هاي كشور در اين مسابقات ، عناوین كسب شده بسيار ارزشمند بوده و در همايش ملي بتن كه در دانشكده فني و مهندسي دانشگاه تهران برگزار می شود ، تيم‌هاي برگزيده جوايز خود را دريافت می نمايند.

فيروزفر به پيشينه موفقيت‌هاي گروه عمران در زمينه بتن اشاره و تصريح كرد: طي يك سال و نيم گذشته موفق به كسب دو مقام كشوري در زمينه بتن شده‌ايم و در سال‌هاي گذشته نيز تيم‌هاي ديگري از واحد زنجان در مسابقات ISI به مقام قهرماني رسيده بودند.

با توجه به قدمت و پتانسيل‌هاي موجود در گروه عمران دانشگاه آزاد زنجان هماهنگي و ارتباط مستمر بين تيم گذشته و فعلي بتن واحد احساس مي‌شود، رئيس دانشكده فني و مهندسي در اين باره مي گويد: در جهت ارتقاي كيفيت گروه عمران مصمم هستیم گروه عمران را دپارتمان بندي نموده و اين گروه به چهار دپارتمان تقسيم خواهد شد.

فيروزفر به تشكيل انجمن بتن اشاره کرده و ادامه مي دهد: بزودي انجمن بتن متشكل از 20 استاد گروه عمران تشكيل و آغاز به كار خواهد كرد. اين انجمن به صورت تشكيلاتي فعاليت خود را پي خواهد گرفت كه اين امر به منسجم شدن تحقيقات و فعاليت‌ها می انجامد. همچنين مقرر شده كه سه تن از اساتيد برجسته گروه عمران كه تخصص و تجربه لازم را در زمينه بتن دارا هستند، هر يك سرپرستي يك تيم را بر عهده گرفته و اين تيم‌ها را براي مسابقات آماده نمايند.

وی در خصوص چگونگی در اختیار قرار دادن این تجارب به شهر و شهروندان گفت: يكي از آرزوهاي ما اين است كه تجارب علمی در اختيار شهر و شهروندان قرار گیرد ، اما اين امر مستلزم تعامل با مسئولين استان است و در صورتي كه مسئولين تقاضايي در اين زمينه نداشته باشند، تنها خواست واحد راه به جايي نخواهد برد.
+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم مهر 1386ساعت 11:24  توسط Mandana  | 

برگزاري جشنواره بزرگداشت بیست و پنجمین سال تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي

دکتر پرتوی رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در گفتگو با خبرنگار سرویس دانشگاه خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا) منطقه زنجان، با اعلام خبر فوق افزود: اين جشنواره در بخشهای مختلف برگزار مي شود كه شامل برگزاري همايش، ايراد سخنراني، بازديد از دانشگاه آزاد توسط امام جمعه زنجان ، نمايندگان مردم در مجلس ، مسئولين استان و جامعه خبري و نمایندگان رسانه‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: برگزاري نمايشگاه و پخش فيلم از دستاوردهاي دانشگاه آزاد از ديگر برنامه‌هاي اين جشنواره خواهد بود.

دکتر پرتوی خاطرنشان ساخت: از جمله برنامه‌هاي فرهنگي، فوق برنامه و پژوهشي دانشگاه آزاد واحد زنجان ، برگزاري همايش اتحاد ملي و انسجام اسلامي است كه در سطح ملي برگزار مي شود و كليه دانشگاه‌هاي مستقر در استان و دانشگاه آزاد واحد زنجان به عنوان دبيرخانه مركزي ، اين همايش را برگزار مي كنند.

این مقام مسئول افزود: به مناسبت هفته نيروي انتظامي ، نشستي با حضور فرماندهان نيروي انتظامي و اساتيد، مسئولين و دانشجويان در جهت توجيه دانشجويان در امور اخلاقي و امنيتي برگزار خواهد شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان ارتقاء كيفيت آموزشی را از اهداف مهم دانشگاه آزاد اسلامي عنوان نمود و گفت: از برنامه‌هاي اساسي براي ارتقاء كيفيت آموزشی ، جذب هيئت علمي با مدرك دكتري و بورسيه كردن دانشجويان است و از متقاضياني كه مدرك تحصيلي متناسب با رشته‌هاي تحصيلي داير در دانشگاه آزاد با مدرك دكتري داشته و يا دانشجوي دكتري باشند ، استقبال خواهد شد.

وي يادآور شد: طی سه سال آينده تعداد اعضای هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان از 220 نفر به 450 نفر افزايش خواهد یافت.

دکتر پرتوی در خصوص افزایش رشته‌هاي تحصيلي در دانشگاه آزاد واحد زنجان اظهار داشت: افزایش رشته‌هاي تحصيلي بخصوص رشته‌هاي فني و مهندسي در مقطع تحصيلات تكميلي از برنامه‌هاي مهم دانشگاه آزاد در آینده می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: با تمام سختگيري‌هايي كه در تصويب رشته تحصیلی جدید براي دانشگاه آزاد وجود دارد ، در سالجاری 14 رشته جديد به مجموع رشته‌های این دانشگاه اضافه شد و اميدواريم هر ساله بتوانيم 10 رشته جديد را به تصويب برسانيم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در خصوص وضعیت فضاي رفاهي و آموزشي این دانشگاه گفت: رعایت شاخص فضاي رفاهي و آموزشي براي ما اهميت ويژه‌اي در كنار افزايش علمي دارد به طوري كه در حال حاضر نزديك به 100 هزار متر مربع فضاي آموزشي و رفاهي در دست احداث يا طراحي داريم كه در يكسال آينده به مرحله اجرا درمي‌آيد.

وي در همین زمینه ادامه داد: از جمله اين فضاها سايت بزرگ امام خميني با 40 هكتار مساحت در حال احداث است كه چند بخش آن از جمله ساختمان خوارزمي با 8 هزار مترمربع در حال اتمام است.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مهر 1386ساعت 15:38  توسط Mandana  | 

امتياز دانشگاه آزاد اسلامي واحد ابهر ارتقاء یافت

امتياز دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر از 706 به 1008 ارتقاء يافت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، بنا بر اعلام روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر، با توجه به حمايت‌هاي ریاست دانشگاه و همكاري كاركنان، اساتيد و دانشجويان و با توجه به ارزيابي اداره كل دفاتر امور حقوقي و تشكيلات و روش‌های سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي ، امتياز واحد از لحاظ دانشجو، اعضاء هيأت علمي، رشته‌هاي آموزشي، كتابخانه، كارگاه‌ها و آزمايشگاه، پروژه‌هاي تحقيقاتي، ساختماني، مدارس و دانشكده‌ها از 706 امتياز به 1008 امتياز ارتقاء يافت.

گفتني است طي حكمي از سوي دكتر جاسبي رياست دانشگاه آزاد اسلامي ، دكتر يداله رجايي به مدت يك سال ديگر به سمت رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ابهر منصوب شدند.


+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 16:36  توسط Mandana  | 

نايب رئيس كميته ملي المپيك تاجيكستان از دانشگاه آزاد اسلامي زنجان ديدار کرد

باباچان محمد رسول اف نايب رئيس كميته ملي المپيك تاجيكستان و كمال سعيد مراد‌ اف رئيس فدراسيون كيگ بوكسينگ تاجيكستان از امكانات ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان بازديد كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان، نايب رئيس كميته ملي المپيك كشور تاجيكستان، حمايت دانشگاه آزاد اسلامي از قهرمانان ورزشي و توجه به امر ورزش را از نكات مثبت و مورد توجه در سفر به ايران عنوان كرد و گفت: در بازگشت به كشور متبوع ، موضوع حمايت از ورزشكاران دانشگاهي را مطرح و از مقامات تاجيكستان درخواست خواهد كرد كه در اين زمينه ايران و دانشگاه آزاد اسلامي را الگو قرار دهند.

در پايان ورزشكاران كيگ بوكسينگ دانشگاه آزاد اسلامي زنجان به همراه ورزشكاران كشور تاجيكستان تمرين مشتركي در سالن ورزشي شماره 2 دانشگاه آزاد اسلامي زنجان انجام دادند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم شهریور 1386ساعت 17:32  توسط Mandana  | 

ثبت‌نام آزمون کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد از شنبه آغاز مي‌شود

ثبت نام آزمون کارشناسي ناپيوسته سال 1386 دانشگاه آزاد اسلامي از دهم شهريور آغاز مي شود.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دکتر ناصر اقبالي رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين خبر اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان آزمون کارشناسي ناپيوسته سال 1386 دانشگاه آزاد اسلامي فقط به صورت اينترنتي انجام مي‌شود و داوطلبان مي‌توانند پس از تهيه دفترچه راهنماي آزمون و يک قطعه کارت اعتباري ثبت نام از دفاتر پستي، با مراجعه به پايگاه ثبت نام الکترونيکي مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.net  نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وي افزود: دفترچه راهنماي آزمون بر روي پايگاه اينترنتي قابل مشاهده بوده و داوطلبان در صورت تمايل مي‌توانند اطلاعات دفترچه را دريافت نموده و آن را مطالعه نمايند.

دکتر اقبالي با اشاره به اينکه پس از خريد کارت اعتباري ثبت‌نام امکان باز پس‌گيري آن توسط دفاتر پستي وجود ندارد، به داوطلبان توصيه کرد پس از آگاهي از شرايط و ضوابط ثبت نام، نسبت به تهيه کارت اعتباري اقدام نمايند.

رييس مرکز آزمون درباره شرايط ثبت نام گفت: کليه فارغ التحصيلان رشته هاي مقطع کارداني که مدرک آنان مورد تأييد مراجع ذيصلاح باشد، مي‌توانند در اين آزمون شرکت کنند. همچنين دانشجويان ترم آخر دوره کارداني مشروط بر آن که شرايط لازم براي ادامه تحصيل را داشته باشند، مجاز به ثبت نام هستند

اقبالي در پايان خاطرنشان کرد: آزمون کارشناسي ناپيوسته روز جمعه دوم مهر برگزار مي‌شود

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم شهریور 1386ساعت 18:41  توسط Mandana  | 

رييس دانشگاه آزاد خدابنده خبر داد: ايجاد رشته امور بانكي در اين دانشگاه

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خدابنده از ايجاد رشته امور بانكي در اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران - منطقه زنجان، رسولي نژاد در اين باره افزود: با تصويب شوراي گسترش، اين رشته در اين مركز ايجاد شده و از امسال نيز دانشجو پذيرش خواهيم كرد.

وي در پايان اعلام كرد: با توجه به بررسي‌هاي صورت گرفته و نياز منطقه، چندين رشته ديگر نيز به رشته‌هاي مركز اضافه خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم شهریور 1386ساعت 8:42  توسط Mandana  | 

تيم بسكتبال با ويلچر زنجان عازم مسابقات آسيايي تايلند است

تيم بسكتبال با ويلچر استان به مربيگري كمال عشق و تحت حمايت مالي دانشگاه آزاد در رقابتهاي آسيايي تايلند شركت خواهد كرد.

ايسنا: تيم بسكتبال با ويلچر استان زنجان 30 لغايت 6 شهريورماه براي حضور در رقابتهاي آسيايي عازم تايلند خواهد شد.
تيم بسكتبال با ويلچر استان به مربيگري كمال عشق و تحت حمايت مالي دانشگاه آزاد در رقابتهاي آسيايي تايلند شركت خواهد كرد.
تركيب تيم بسكتبال با ويلچر استان را در اين رقابتها عليرضا احمدي، مرتضي قريب لو، وحيد غلام آزاد، سيدابوالفضل موسوي، بهمن دقاقلي‌پور، مهدي قرباني، مهدي نوري، محسن صيفي، احمد يوسفي، بهروز باباخاني و جلال قاسمي تشكيل خواهند داد.
همچنين تيم بسكتبال با ويلچر زنجان در مسابقات قهرماني كشور كه محك خوبي براي حضور پررنگ در مسابقات آسيايي بود توانست گردن آويز طلا را تصاحب كند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام مرداد 1386ساعت 22:9  توسط Mandana  | 

روابط عمومي دانشگاه آزاد واحد زنجان در اطلاع رسانی ممتاز شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - زنجان

در ارزيابي مركز اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان جزو روابط عمومي هاي ممتاز كشور شناخته شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان ، رتبه روابط عمومي واحد زنجان درخصوص تعامل و همكاري مطلوب در تهيه، پوشش و انعكاس جامع و كامل اخبار ، ‌رخدادهاي علمي ، فرهنگي ، آموزشي و پژوهشي جزء واحدهای ممتاز اعلام گرديده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مرداد 1386ساعت 11:15  توسط Mandana  | 

دانشگاه آزاد اسلامي زنجان ميزبان جشنواره ممتازين، مخترعين و مبتكرين بسيجي

كميته برنامه ريزي جشنواره ممتازين، مخترعين و مبتكرين دانشجويان بسيجي به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان با حضور فرماندهان ارشد بسيج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه زنجان، در اين جلسه دكتر پرتوي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان با اشاره به نقش ارزنده بسيج دانشجويي ، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان از جشنواره ممتازين، مخترعين و مبتكرين دانشجويان بسيجي كه با همكاري دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي نيروي مقاومت بسيج به ميزباني اين دانشگاه برگزار می شود ، حمايت خواهد كرد؛ چرا كه اين امر در ترويج فرهنگ علمي موثر است و گامي در جهت نهضت توليد علم به شمار مي رود.

همچنين در اين جلسه سرهنگ موسوي فرمانده نيروي مقاومت بسيج سپاه استان به تشريح چگونگي برنامه ريزي جشنواره پرداخت.

در پايان ، با تصويب اعضاي حاضر در جلسه، دانشگاه آزاد اسلامي زنجان به عنوان دبيرخانه و ميزبان جشنواره ممتازين، مخترعين و مبتكرين بسيجي انتخاب گرديد.

گفتني است جشنواره مذكور 30 آبان ماه سال جاري در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي زنجان برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده در  شنبه بیستم مرداد 1386ساعت 18:52  توسط Mandana  | 

تبريز قهرمان رقابتهاي دوچرخه‌سواري دانشجويان دانشگاه‌هاي آزاد ايران شد..

مسابقات دوچرخه‌سواري دانشجويان دانشگاههاي آزاد اسلامي ايران كه در زنجان جريان داشت، چهارشنبه‌شب با برتري تيم دانشگاه آزاد تبريز خاتمه يافت .


در اين رقابت‌ها، تيم دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز با ‪ ۵۶‬امتياز مقام نخست را كسب كرد و تيم‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور و آمل نيز با كسب ‪ ۴۷‬و ‪ ۳۵‬امتياز دوم و سوم شدند.

در اين مسابقات كه از روز دوشنبه در زنجان آغاز شد، تعداد ‪ ۴۰‬دوچرخه سوار در قالب ‪ ۹‬تيم، به مدت سه روز و به صورت انفرادي و تيمي به رقابت پرداختند.

دانشجويان حاضر در اين مسابقات در مواد "يك كيلومتر سرعت، تايم‌تريل، دور حذفي و ‪ ۴۰‬كيلومتر استقامت" ركاب زدند.

در پايان اين رقابت‌ها، سه‌نفر برتر هر رشته در بخش انفرادي انتخاب و به شرح زير معرفي شدند.

يك كيلومتر سرعت
.................

‪ ۱‬معزالدين سيدرضايي با ركورد يك‌دقيقه و ‪۲۵‬ثانيه و ‪۶۴‬صدم ثانيه از تفت ‪ ۲‬رحيم امامي // // // // و ‪ // ۲۹‬و ‪ // // // ۲۶‬تبريز ‪ ۳‬سيدناصر موسوي // // // // و ‪ // ۳۰‬و ‪ // // // ۷۴‬آمل ‪ ۱۰‬كيلومتر "تايم تريل"
......................

‪ ۱‬رحيم امامي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز
‪ ۲‬معزالدين سيدرضايي // // // // // تفت
‪ ۳‬سيد ناصر موسوي // // // // // آمل
دور حذفي
...........

‪ ۱‬رحيم امامي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز
‪ ۲‬سيدناصر موسوي // // // // // آمل
‪ ۳‬علي نعمتي // // // // // تبريز
‪ ۴۰‬كيلومتر استقامت
...................

‪ ۱‬سيد ناصر موسوي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد آمل
‪ ۲‬محمود محمدي // // // // // ساري
‪ ۳‬علي مشهدلو و كاظم زرگراني، از دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي واحد زنجان و نيشابور

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مرداد 1386ساعت 17:32  توسط Mandana  | 

مسابقات دوچرخه‌سواري دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي ايران در زنجان آغازشد.

مسابقات دوچرخه‌سواري دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي ايران، بعدازظهر روز دوشنبه در زنجان آغاز شد.

بگفته‌ي رييس تربيت‌بدني دانشگاه آزاد اسلامي زنجان، در اين مسابقات تعداد ‪ ۴۰‬دانشجوي پسر منتخب دانشگاه‌هاي آزاد در قالب ‪ ۹‬تيم، به‌مدت سه روز باهم رقابت خواهند كرد.

"مهدي قلي‌زاده" در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: دانشجويان حاضر در رقابت‌هاي دوچرخه‌سواري زنجان در مواد " يك كيلومتر سرعت ، تايم‌تريل ، دور امتيازي و ‪ ۸۰‬كيلومتر استقامت " ركاب خواهند زد.

وي گفت: تعداد ‪ ۱۰‬داور منتخب فدراسيون دوچرخه‌سواري و هيات دوچرخه‌سواري استان زنجان، قضاوت اين رقابت‌ها را برعهده دارند.

در اولين روز اين مسابقات كه در ماده يك كيلومتر و با حضور ‪ ۱۷‬ورزشكار برگزار شد، نتايج زير بدست آمد.

‪ ۱‬سيد معزالدين سيدرضايي با ‪ ۱۰‬امتياز از واحد تفت يزد
‪ ۲‬رحيم امامي // ‪ // // // ۹‬تبريز
‪ ۳‬سيدناصر موسوي // ‪ // // // ۸‬آمل
رقابت‌هاي "دور امتيازي و تايم تريل" روز سه‌شنبه و "‪ ۸۰‬كيلومتر استقامت" نيز روز چهارشنبه برگزار خواهد شد. ك/‪۲‬

+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مرداد 1386ساعت 9:42  توسط Mandana  | 

مطالب قدیمی‌تر